نوشته شده در دیدگاه‌تان را بنویسید

۸ اسباب بازی که هر کودک باید داشته باشد

اسباب بازی کودذک

به محض بچه دار شدن ، اسباب بازی ها به بخش بزرگی از خانه و زندگی شما تبدیل می شوند. شما اسباب بازی می خرید ، مردم به شما اسباب بازی هدیه می دهند ، بچه های شما اسباب بازی های خود را انتخاب می کنند. اسباب بازی ها می آیند و مورد استفاده قرار میگیرند و از بین میروند ، اما اسباب بازی هایی که مطرح میکنیم همان چیزی است که ضروری می دانیم…
۱) بلوک های خانه سازی
بلوک های خانه سازی فرصت هایی برای بازی و یادگیری در هر سنی را فراهم می کنند. تقویت مهارت های مکانی و حرکتی ، هماهنگی دست و چشم ، مفاهیم ساختاری و لذت بردن از خلق کردن از فواید آنهاست. از دیگر قابلیت های آنها ترکیب با انواع اسباب بازی ها است بطور مثال تبدیل شدن به گاراژ برای اتومبیل های اسباب بازی ، قلعه ها و مخفیگاه های اعداد و…
۲) توپ ها
توپ پایه و اساس بسیاری از ورزش ها و بازی ها است و هر کودک باید حداقل یک توپ (بهتراست درصورت امکان چند مورد در اندازه ها، وزن و بافت مختلف) داشته باشد. کودکان از سنین پایین تا بزرگ شدن می توانند توپ های كوچك را چنگ بزنند ، پس از چرخیدن به دنبال توپ بخزند و سرانجام یاد می گیرند كه آنها را پرتاب کنند و از هوا بگیرند.
۳) لوازم هنری
حتی اگر جایی برای ایستگاه هنری اختصاصی کودک خود ندارید ، وسایل متناسب با سن مانند مداد رنگی ، رنگ ، کاغذ ، نوار و چسب را در دسترس او قرار دهید. جعبه های مقوایی یا سایر مواد بازیافتی ایمن را در اختیارش بگذارید و ببینید چه چیزی می تواند ایجاد کند.

مطلب جذاب اجزای اتاق کودک رو از دست ندید کلیک کنید

۴) ماشین و وسایل نقلیه
بازی با وسایل نقلیه اسباب بازی ، مهارت های دست را بهبود می بخشد ، در مورد دلایل و آثار می آموزد و بستر بسیاری از بازی های تخیلی را ایجاد می کند.
۵) عروسک یا حیوانات اسباب بازی
عروسک ها و حیوانات اسباب بازی نه تنها می توانند همراه کودکان باشند بلکه ابزار خوبی برای کمک به فرزندان خردسال برای ابراز احساسات و پرورش همدلی و ایفای مسیولیت هستند.

اسباب بازی کودک
۶)  پازل ها
کار بر روی پازل باعث بهبود مهارت های حرکتی و فعالیت مغز، افزایش مهارت های حل مسئله وآگاهی مکانی شده و سبب تجربه احساس رضایتمندی کودک از حل پازل و موفقیت در آن می شود.
۷) آلات موسیقی
بچه ها به طور طبیعی به موسیقی که میشنوند جذب می شوند. برای اتاق کودک شما یک پیانو کوچک عالی است ، اما سازهای ساده ای که خودتان می توانید بسازید نیز فرزندانتان را مشغول موسیقی می کنند.
۸) اسباب بازی های مشاغل
بچه ها دوست دارند نقش بزرگترها را بازی کنند. شما میتوانید از کودک خود سرنخ هایی راجع به علاقمندی هایش بگیرید و ابزار آشپزخانه، یک خانه عروسکی، کیف کمک های اولیه برای دکتر بازی ، وسایل پلیس بازی و غیره را برای او تامین کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *